Umowa na wyłączność

Dlaczego warto współpracować na wyłączność z jednym biurem nieruchomości?

Wygoda. Wyłączność to kontakt tylko z jednym agentem, który jest odpowiedzialny za sprzedaż lub wynajem Twojej nieruchomości. Nie ma potrzeby aby kilka lub kilkanaście razy tłumaczyć i spotykać się z różnymi agentami. Wystarczy jedno spotkanie z jednym agentem, gdzie przedstawisz mu swoją nieruchomości oraz swoje wymagania. W razie pytania, problemu wystarczy telefon do Twoje agenta.

Zaangażowanie. To słowo klucz w pracy agenta nieruchomości. Trudno jednak o 100% zaangażowanie, czasu w ofertę i środków na reklamę, kiedy nieruchomość w ofercie ma kilka agencji. Dzięki wyłączności agent i biuro może wykorzystać cały swój potencjał, aby jak najszybciej i najskuteczniej zawrzeć transakcję. Ponadto agent pracujący na umowach na wyłączność ma, co najwyżej, kilkanaście ofert, co pozwala mu doskonale znać każdą z nich i odpowiednio przedstawi ją zainteresowanym klientom.

Porządek i profesjonalizm. Wiele biur zajmujących się nieruchomością oznacza wiele ogłoszeń z tą samą ofertą (tzw. inflacja ofert), często z mało rzetelnym opisem i niezbyt dobrymi zdjęciami, co odstrasza klientów. Umowa na wyłączność daje możliwość przygotowania profesjonalnej oferty – rzetelny opis, profesjonalna sesja fotograficzna + spacer 3D, reklama na największych portalach i w mediach społecznościowych, reklama zewnętrzna, organizacja dnia drzwi otwartych itd.  Profesjonalna reklama to setki lub tysiące złotych i żadne biuro nie zainwestuje takich środków w ofertę, którą mają także inne biura.

Współpraca. Umowa na wyłączność nie oznacza, że biuro oferuje tę nieruchomość tylko „swoim” klientom. Agent, który wie, że właściciel dał mu wyłączność na sprzedaż lub wynajem nieruchomości, będzie otwarty na współpracę z innymi biurami i roześle ofertę do innych biur nieruchomości.

Odpowiedzialność. 10 agentów, którzy próbują sprzedać/wynająć Twoją nieruchomość gdzie odpowiedzialność i zaangażowanie jest "rozproszone", czy 1 agent, który jest w pełni zaangażowany w sprzedaż/wynajem Twojej nieruchomości i bierze odpowiedzialność za swoją pracę?

Umowa na wyłączność wiąże się z obdarzeniem swojego agenta zaufaniem. Dlatego proponujemy rozpocząć od spotkania i rozmowy, gdzie Państwo przekażą swoje oczekiwania a my pokarzemy co możemy zaproponować w ramach współpracy.