HISZPANIA

Szukają Państwo nieruchomości w Hiszpanii?

Hiszpania to kraj wspaniałych plaż, cudownych widoków i ciepłego klimatu. To wszystko połączone z wysokim standardem życia oraz kosztami utrzymania porównywalnymi np. do Polski. Nic więc dziwnego, że jest to tak popularna destynacja wśród turystów ale także dla osób szukających drugiego domu w ciepłych krajach lub miejsca na emeryturę. Dlatego, sami zakochani w Hiszpanii, od 2018 roku pomagamy w zakupie nieruchomości w tym kraju.

Jest to idealne miejsce do zakupu nieruchomości pod inwestycję - bardzo duże zainteresowanie wynajmem krótko- i długoterminowym oraz wzrost wartości nieruchomości gwarantują dobrą i stabilną stopę zwrotu.

Możemy zaproponować oferty mieszkań, domów i willi, z rynku wtórnego i pierwotnego (zawsze wykończone "pod klucz"), na kontynencie jak i Wyspach Kanaryjskich.
Przygotujemy dla Państwa najciekawsze aktualne oferty, umówimy prezentację, zorganizujemy cały proces kupna. Wszystko oczywiście w języku polskim.
Zapewniamy także nasze pełne wsparcie podczas Państwa wizyty w Hiszpanii, podczas tzw. wizyty inwestycyjnej.

Zapraszamy do kontaktu.


Wymagane dokumenty:
- dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport)
- hiszpański numer identyfikacyjny N.I.E.
- konto w banku hiszpańskim
Oczywiście uzyskanie numeru N.I.E. oraz założenie konta w banku hiszpańskim załatwiacie Państwo z naszym wsparciem.

Proces zakupu:
1. Podpisanie umowy rezerwacyjnej i wpłata zadatku. Umowa ta gwarantuje rezerwację wybranej nieruchomości do czasu podpisania umowy sprzedaży. Umowa rezerwacyjna zobowiązuje Państwa do zakupu oraz określa podstawowe warunki sprzedaży.
2. Podpisanie umowy sprzedaży oraz zapłata pozostałej ceny sprzedaży. Umowa sprzedaży tak samo jak w Polsce podpisywana jest u notariusza.
3. Przekazanie nieruchomości, następuje zazwyczaj w tym samym dniu co podpisanie umowy sprzedaży.
Wszystkie umowy są w języku hiszpańskim, dla Państwa zamawiany jest tłumacz. Częstą praktyką w Hiszpanii jest nadzór prawnika, reprezentującego stronę kupującą, nad całą transakcją.

Koszty
Koszty zakupu to ok 9-13% wartości nieruchomości - 6-10% to podatek od przeniesienia, pozostałe ok 3% to podatek skarbowy, koszty notarialne, koszty wpisu do księgi wieczystej.

Kredyt
Hiszpańskie banki oferują, również dla inwestorów z Polski, kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości. Kredyt hipoteczny można uzyskać do 70% wartości nieruchomości. Procedura przyznania kredytu, dokumenty oraz warunki które trzeba spełnić są zbliżone do procedur w Polsce. Oczywiście oferujemy także pomoc w zakresie uzyskania kredytu.

Zarządzanie
Istnieje możliwość oddania Państwa nieruchomości do zarządzania - wtedy całym procesem wynajmu krótko- i długoterminowym oraz nadzorem zajmie się profesjonalna firma. Rozliczeniem podatków może zająć się biuro rachunkowe.